Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava na chatu

13. 12. 2008

                   

Z našeho pohledu:

Výprava??

Když jsme všichni dorazili na Dožku, tak nám Marťan řekl něco co se nám vůbec nelíbilo: NA CHATU SE NEJEDE.

č na chatě bylo prý mokro a  Marťan měl prý ‚,zánět průdušek.‘‘Tak se nikam nešlo.Výprava měla končit na druhý den (po velkém spánku).My jsme si šli radši rozbalit do druhé klubovny věci na spaní, abychom to nemuseli poslouchat! Až jsme se s tím asi smířili ,tak Marťan vytáhl petardy –jeho petardy! Chvíli jsme dělali bordel a náhle poté jsme šli s naštvaným výrazem v tváři  ke stolu pro dárky. po jejich rozbalení jsme museli na 1. hru do Zámeckého parku ‚,kde  nebylo vůbec mokro!“ Měli jsme tam najít bombu o velikosti 5 krát 5 centimetrů a byla prý v Zámeckém parku! Zámecký park je tak velký že :smůla nenašli jsme. Přišli jsme na Dožku a Marťan si uvědomil ,že má málo jídla.Tak se šlo do BILLY.Po cestě nás potkal Křemílek ,který byl dosud v Brně.Každý si tam koupil Big Shock , který se stejně nemohl pít! Potom Marťan vytáhl ty svoje petardy ,vlástně ty Boučkovy a Orlovy.Až se to podařilo vypráskat ,tak jsme šli pokračovat v naší cinnosti. Dělali jsme zase bordel:-D. Marťan nás volal na hřiště-asi 3 krát-a sakra:-D.Až jsme poslechli ,tak jsme se museli nějak dobít do malé klubovny –Umar vyrazil dveře:-D a tím zničil zámek.Neměli se zamykat:-D.Nakonec jsme na to hřiště šli-hrát Ohnivý míček. Pořád lepší než abychom hráli pořád Děcka! Nakonec vyhořely oba míčky a my šli zpět do klubovny.Tam jsme hráli parádní Kessidyho hru –trochu logickou ale vyhráli všici:-D.Ještě jsme se najedli a Marťan nás poslal spáát. My si stejně ještě povídali byli na netu a Bouček se Sikinem pouštěli  sojky:-D.Nakonec jsme usli a chtěli se vyspat.Asi v šest ráno me vzbudily a taky všechny ostatní petardy. Z téhle akce mám trochu propálený spacák! Ale jinak v pohodě. Jak se nám podařilo vyhrabat ze spacáků,tak jsme museli valit na Boží hrob s papírovýma koulema ,ale byly nám na nic .Na poslední chvíli byly změněny pravidla - svalte mě na zem-asi dobře věděl že je silnější a rychlejší tak proto.Pak jsme se odebrali zpět na Dožku ,kde nás Marťan poslal zase spáát. My už byli totálně vzbození:-D (už se nám nechtělo spát).Tak jsme do sebe hodili Shock (Žobi,Umar a já)a šli ven něco zchálčit. Potom jsme se proběhli a šli na hřiště si čutnout.Potom jsme zodpovědně odpálili pár petard a šli na Dožku. Prý i přes výslovný zákaz jsme je bouchali, tak se na chatu nejede. Chtěl tam vůbec jet? Potom jsme si dali slabý pokřik a šli rovnou domů!

 

 

Blesk

 

Z Marťanového pohledu:

Vánoční  minivýpravička

 

Sraz: v 16:00 na Doležalce

Kdo: Všici až na Medvěda

 

Dorazil jsem asi v 15:55. Na Doležalce už bylo už pár kluků z mé družiny.

 

Původně měla být výprava na 4 dny, tj. 19.-22.12. 2008 na chatu do Klentnice, ale z důvodů špatného počasí a třídenního vydatného deště nebyl terén pro uskutečnění naši výpravy moc vhodný. Já, Marťan, jsem již pár hodin před srazem rozhodl, že se na chatu do Klentnice nepojede. Po mém příchodu, jsem vše klukům oznámil a ti brebtali, snad dobrou půlhodinku. To se už nikdy nebude opakovat! Celkem mě to mrzelo, že byli tak nepříjemní! No nic se nedalo dělat. Marťana neobměkčili. Pak jsem jim povyprávěl legendu o bombě v zámecké zahradě a o jejich velice důležitém úkolu. Rozdělil jsem je na dvě skupiny ale ani jedna bombu nenašla. Nevadí. Zahráli jsme si pár her v klubovně, kecali jsme, svačili a prostě jen tak blbli. Na hřišti jsme pouštěli i včeličky a jiné capinky. Nikdo jsme neměli svačinu na další den a tak jsme zaběhly na Billy udělat menší nákup. Kluci byli strašně zlobiví. Příště je začnu normálně vyhazovat!! Po návratu do klubovny jsme jedli, hráli se i nějaké hry a šlo se spát! Měl jsem připravenou noční hru. Měla začít ve 2 v noci, vstal jsem a usoudil jsem, že je ještě moc velká tma a že se budu v lese bát, proto jsem zase zalehl do spacáku a spal.  Natáhl jsem si budík na půl 6. Vzbudil jsem se okamžitě, vyskočil jsem na nohy, oblékl se, obul jsem se. Zanechal jsem krátkou textovou zprávu a vzbudil je házením petard. Při první ráně sem pěkně ohluchl, bo to bylo dobrá pecka Kluci měli za úkol se zmocnit tajných přísad potřebných pro výrobu silné bomby. Tajné přísady = chemické světla. Vše se mělo odehrát u Božího hrobu, a tak se i stalo . Šel jsem napřed, abych vše stihl připravit. Chemické světla jsem rozházel po božím hrobě a aby to mělo správnou atmosféru, tak jsem tam hodil ještě dýmovnici. Kluci po chvilce dorazili, zmocnili se přísad, ale ještě měli zlikvidovat mě. Kdyby nebylo Umara tak mě nahání na kopečku ještě doteď. Už svítalo a tak jsme se vydali zpět na Dožku. Vzali jsme to kolem zvonice a kostela na hoře. Byl tam sníh a tak proběhla menší koulovačka a šlo se… Na dožce sme opět ulehli a spali do 10 hodin. Měl jsem už i celkem dobrou náladu a chtěl jsem se přesunout do chaty v Klentnici. Venku už nepršelo, byla dost zima. Jenže bylo porušeno pravidlo, které jsem předchozí den stanovil. Rozhodl jsem, že je konec. Uklidili jsme. Dali pokřik a šupali dom.

 

                                                                                                        Marťan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(křemílek, 16. 1. 2009 13:29)

chlapci sorry ze jsem minule neprisel lae dnes bych mnel prijit jestli teda budeme v klubovne:-)

....?

(Blesk, 11. 1. 2009 13:18)

tak jak dopadala org. schuzka...?

Ahoj..

(Blesk, 9. 1. 2009 6:52)

Prominte dnos neprijdu ...jedeme do Ostravy ...ale svuj nazor vam muzu rict jindy nb si ho tu prectete.....

Tady opravdový Kess

(KessiDy, 8. 1. 2009 20:39)

Promiň Marťane za to ,lásko,, on to za mě psal Sikin dě lal si srandu, ale neubližuj mu:-D

jasně:-)

(Marťanek, 8. 1. 2009 18:03)

jasně:-)

Prosííím

(KessiDy, 8. 1. 2009 13:32)

Marťane, potřeboval bych probrat pár organizačních věcí.Dal bys mi trochu volna? Děkuji s lásko Kess

Coooool:-)

(Marťanek, 7. 1. 2009 22:47)

Těšíme Vaše rozprava a chtěl bych poděkovat Kessidymu jak to tady všechno celé pěkně rozvykládal:-)
Ano je pravda, poslední dobou sem neměl zrovna moc chuti něco dělat a to nejen ve skautu ale kdekoliv:-(
Vím trošku sem to flákal...Nebudu to tady rozpitvávat , přemýšlel jsem nad tím celé vánoční prázdniny.
Schůzka bude 9.1. kterou povedu já :-)
Pořádně se do toho opřeme a zabereme ať to nějak vypadá ne??? Ať vyhrajeme na SZ na jaře:-)

Budu zase Marťan jako dřív, ale to není jen tak potřebuji Vaši podporu:-)

Chování

(KessiDy, 7. 1. 2009 12:06)

Přiznám se, že ani já jsem se na výpravé nezachoval jako správňák Podrádce, což mě velice mrzí, doufám, že se to už nikdy nestane:)
Na schůzce snad už budu, takže si všichni připravte něco takového jako Orel, Blesk a Bouček, capi? (teď se zachovám jako největší drsňák:D) Kdo to nebude mít připravené, dá na sebe znát, že nečte naše stránky a...nebude vyhozen ze schůzky (takovou pravomoc nemám:-D), ale dostane nějaký trestík testík a kdo nebude vědět testík tak teprve nepůjde na schůzku, ok? Souhlasíte?Domluvím se s Marťanem jestli bych nemohl vést schůzku, ptž potřebuju udělat org. věci apod.:) Talže se těšte na schůzku:-D

OK, tedy

(KessiDy, 7. 1. 2009 11:59)

Jsem rád, že na to máte takový názor:) samozřejmě, Marťan není bez chybný a jeho chování se mi taky někdy moc nelíbilo, ale jak se říká, každý má své dný:)
for Orel: díky, že jsi mi to pochválil, ale já nejsem rádce, nýbrž PODrádce:)
for Blesk: to co jsi napsal, mě úplně dojalo:)(myslím to vážně). U tvého komentáře bych věřil, že to vyšlo přímo od srdce:)
for Bouček: Taky se mi to moc líbilo, ale Boučku, pamatuj si, že jak se budete chovat k ostatním, tak se budou chovat k Vám. A navíc budu se snažit být normal, ale ty mi musíš slíbit, že nebudeš dělat tolik blbosti. ano, teď si myslíš, že ti křivdím, o to se nesnažím. Každý z naší družiny dělá bordel, že? Ale vraťme se z5. až budou všichni hodní jako beránci a nebudou na výpravě v noci vyluzovat Sojky, že? Tak se budu chovat taky hodně a na nikoho nebudu vřéskat:)
P.S. Mám nové praktyky od Červa a Hortvy, takže bacha na mě:-D

....

(Bouček, 6. 1. 2009 22:46)

Taky si myslim,ze by jsme se k sobe a hlavne k martanovi meli chovat lepe,jak uz blesk rikal kvuli maturitě a zaroven se take omlouvam za sve chovani na vyprave,ktere nebylo u nikoho dost dokonale...............Taky tady mam navrh:kdyz ti tady docela dost lidi prislibylo,ze se zlepsi,tak by si nam ty mohl prislibit,ze nebudes tak prisny jako posledni dobu a bude z tebe zase STARY DOBRY MARTAN....:-)

Pravda...

(Blesk, 6. 1. 2009 20:56)

Mas pravdu KessiDy nikdo z nas jeste schuzku nevedl a predstavit si to umime jen trochu ...a taky mas pravdu ze nemame jen prava ale i sve povinnosti...opravdu by jsme meli byt na martana trochu hodnejsi a nemit takove pripominky....ale na druhou stranu by si mel martan uvedomit ze hrani stejnych her porad dokola neni zas tak zabavne a ze by se nemel nekdy tak moc urazet...a taky uz nejakou dobu (asi 3 schuzky + vyprava) nebodoval..nezkontroloval deniky porad to odkladal na dalsi schuzku.. a ta ''vyprava'' tou jsme se pohadali docela dost ....mozna to je tim ze martan bude mit maturitu....ale zacal byt takovy trochu uz na tabore...ja mu dam jeste urco sanci...uz jen proto ze na tom mame taky kus viny....
Re:''Ale hlavně se budeme bavit normálně a ne nějací neadrtálci, jasný?''
A jestli se o tom budeme jeste na schuzce bavit ,tak by jsme meli mluvit na rovinu at vime na cem jsme...:-)
.
.
.
Jo a omluvam se ze nemohu dojit ted v patek....

Ten nadpis mě štve :D

(orel, 6. 1. 2009 19:26)

KessiDy napsal si to fakt hezky . Jako rádce.A myslím že by jsme si všichni do nového roku měli dát předcevzetí že se všichni polepšíme jo?

A co já?

(Sikin, 5. 1. 2009 19:51)

No taky bych chtěl k tomu něco napsat. Když jsem přišel na dožku a Marťan nám toto řekl byl jsem na tene Marťane pořádně naštvaný. Vůbec se mi to nelíbilo že nejedeme a promiň za moje uražené pohledy a za to že jsem se s tebou hádal. Fakt promiň ale já sem tam chtěl jet i kdyby tam byl radioaktivní mrak-protože jsem se tam fakt těšil... Ale teď spětně si uvědomuji že to byl dorý nápad ba fakt bylo blato....ale nic no škoda že jsme nedodrželi pravidlo a vůbec nejeli a zároveň se chci zeptat jestli tak orientačne víš kdy se pojede...

výprava

(KessiDy, 5. 1. 2009 13:38)

Sry kluci, ale já jsem ještě nepsal:-D
Jelikož nikdo z vás nemá ani potuchy jaké má Marťan starosti s tím aby vás pohlídal(nic se Vám nestalo) a s tím co má na schůzku či výpravu připravit. Nikdo z Vás si nedovedete představit jaká je to dřina připravit nějakou dobrou hru aby se vám to líbilo. vy si prostě myslíte, že je to hračka apod..Místo toho aby jste Marťanovi poděkovali aspoň za něco, tak mu nadáváte a melete o tom, že s mu nechtělo apod. tohle jsou pěkně blbé argumenty (to se nezmůžete aspoň na víc?). Marťan si pro vás něco připraví a co z toho má? Uražené tváře a kde si co si. Nikdo z Vás si neuvědomuje jaká je to zodpovědnost mít na hlídání 9 kluků. všechno berete na lehkou váhu. Zkuste se někdy zamyslet nad tím co vůbec říkáte nebo si myslíte. Zkuste se vžít do Marťanovi situace a uvidíte, že to není hračka...Nikdo z Vás ještě nikdy nevedl schůzku a proto nevíte co to přináší. až tuto zkušenost budete mít, tak teprve se můžeme o něčem bavit. a ty hloupé argumenty si nechte prosím vás pro sebe, dokud nebudete vědět co má Marťan všechno na starosti, jo?
Tak jsem zpokojený:-D
P.S.: Nechci nikoho z Vás nějak naštvat, ale zkuste se nad tím zamyslet ano? Byl bych moc rád kdyby z nás byla dobrá družina a ne nějaká banda kluků - jak říkal hortva. Jste přece skauti a podle toho byste se měli chovat ne snad? Na tuto schůzce co bude chci slyšet vaše názory. co si o tom myslíte apod. Ale hlavně se budeme bavit normálně a ne nějací neadrtálci, jasný?

...:-D

(Blesk, 3. 1. 2009 23:07)

jj kremi...

hm...

(křemílek, 3. 1. 2009 21:51)

co je to je a co bude to bude

........

(Bouček, 3. 1. 2009 12:23)

oukej,co bylo to bylo. :-)

adfad

(orel, 2. 1. 2009 20:17)

Nic už se o tom nebudem bavit jasný?

CO???

(Marťanek, 2. 1. 2009 17:39)

Šak já Vám nikomu nenadávám za tu hru:-) Mě se ta hra libila:-) Ve dvě noci se mě prostě samotnému do lesa a k božímu hrobu nechtělo. navíc ste nadávali jak se budete muset furt oblékat tad...tak sem to udělal ráno!

To Orel: ano já sem to psal ze svého vlastního pohledu:-) není to samolibost ale tak jak sem to viděl já....

Nic proti...

(křemílek, 2. 1. 2009 12:02)

Hej, Martane nic proti ale mas tam :,,ve 2 v noci, vstal jsem a usoudil jsem, že je ještě moc velká tma a že se budu v lese bát"nic proti jinak jo:-D